2022.12.22 – nowa wersja Comarch ERP XL 2023.0 już dostępna

Home / Aktualności / 2022.12.22 – nowa wersja Comarch ERP XL 2023.0 już dostępna

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu Comarch ERP XL w wersji 2023.0.

W nowej wersji szczególną uwagę chcemy zwrócić na integrację ze środowiskiem produkcyjnym KSeF, a co za tym idzie możliwość eksportu faktur i ich korekt. Przypominamy, że już od wersji 2022.1 (udostępnionej w lipcu 2022 r.) można sprawdzić komunikację ze środowiskiem Demo KSeF.

W produkcji dodano możliwość zatrzymywania (pauzy) uruchomionych operacji i związane z tym odpowiednie automatyczne wyliczanie czasów rozliczeniowych, a także wprowadzono opcję kalkulacji kosztów (na dokumencie KLK) dla różnych wielkości partii produkcyjnych. Pojawiło się wiele usprawnień pozwalających na zachowanie warunków handlowych pozycji podczas kopiowania ofert i zamówień oraz nowe kolumny na listach dokumentów.

Na potrzeby POS wprowadzono kontrolę limitów kredytowych oraz obsługę zamienników i towarów powiązanych. W obszarze sprzedaży i księgowości dodano szereg formularzy i funkcjonalności, które pozwalają przygotować deklarację VIU-DO do rozliczenia podatku VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na odległość (WSTO) oraz szczególnej procedury unijnej VAT-OSS.

Dzięki poszerzeniu zakresu integracji z Comarch Apfino, bezpośrednio z systemu można zlecać do faktoringu wysłane wcześniej faktury (od kilku wersji jest możliwość przekazania także do windykacji).

Wersja 2023.0 to kontynuacja rozwoju współpracy z nową platformą Wszystko.pl której premiera planowana jest na II-gi kwartał 2023 r. Dwukierunkowa komunikacja pozawala m.in. na wymianę danych słownikowych oraz odzwierciedlenie i odpowiednie zarządzanie i katalogowanie towarów zgodnie z drzewem kategorii dostępnym na platformie, a także na szybkie wystawienie oferty produktowej.

Już kilka tysięcy firm zdecydowało się wystawić swoje produkty na Wszystko.pl. Zachęcamy do rejestracji na portalu i przystąpienia do grona sprzedawców.

Przypominamy, iż dostępna jest także integracja i obsługa nowego silnika wydruków Comarch sPrint wraz z przykładowymi wydrukami.